محیط زیست

آیا آبزی پروری مشکل گشاست؟

Risks_aquaculture_550.jpg

در تلاش برای جبران كاهش ذخایر ماهی‌های وحشی و همچنین كمك به سیر كردن جمعیت در حال رشد جهان، صعنت پرورش ماهی‌ رو به گسترش است. امروزه آبزی‌ پروری بخشی از اقتصاد غذایی آمریكا و جهان است كه سریع ترین رشد را دارد.

چرای دام ها: علت اصلی تهدید و انقراض گونه‌ها

u6600T05.jpg

ما در دوران صنعتی زندگی می کنیم. بیشتر ما در محیط زیست غیرطبیعی محصور شده ایم. این احاطه شدن و تعامل مستمر ما با مصنوعات انسانی، باعث شده تا از وابستگی مطلق خود به محیط زیست بزرگتر، غافل باشیم. هر چیزی كه ما لمس می کنیم، احساس می کنیم، بو و یا مزه می‌كنیم در نهایت از مواد اولیه طبیعی ساخته‌ شده‌اند. این تنوع گونه‌های زیستی بوده که شرایط تکامل و بقای بشر را فراهم ساخته است.

درباره بیوتکنولوژی چه می دانید؟

بیوتکنولوژی
براي قرن‌هاي بي‌شمار،‌ کشاورزان و باغداران کوشیده اند تا ويژگي‌هاي گياهان را طوری تغيير بدهند که واجد ویژگی های دلخواه شان باشد. اما تلاش آنها محدود به دستکاری ويژگي‌هایی بوده که از قبل موجود بوده اند. شما مي‌توانيد يك پرتقال را به نوع پرتقال دیگر پیوند بزنید اما نمي‌توانيد آن را مثلا به يك گوريل یا یک سيب پیوند بزنید. شما اصطلاحا مقید به «کبوتر با کبوتر، باز با باز» هستید.

گیاهخواری یا تویوتا پریوس؟

co2-food.jpg

مشهور است که پرزیدنت هربرت هوور (رئیس جمهور آمریکا در 1929–1933) به مردم آمریکا قول داد که «یک مرغ در هر قابلمه و یک خودرو در هر گاراژ» باشد. اما چنان که کتی فرستون فعال حوزه سلامت و نویسنده کتاب‌های پرفروش می‌گوید: «با توجه به اینکه گرم شدن آب و هوای زمین به مرز خطرناکی رسیده، بسیاری از مردم در مورد توصیه هوور برای استفاده از خودرو تجدید نظر کرده‌اند. به نظر می‌رسد که حالا نوبت به نگرانی در مورد مرغ‌های هوور باشد.»

چه كسی می‌خورد و چه كسی نمی‌خورد؟ نگاهی به پیامدهای مک‌دونالدیزاسیون جهان

mcdonaldization

این روزها ثروتمندان همه جای جهان از الگوی آمریكایی مصرف گوشت پیروی می کنند. این روند، چه پیامدی برای امنیت غذایی گرسنگان جهان داشته است؟ وقتی كشورها، مصرف محصولات حیوانی را افزایش می‌دهند، باید غلات بیشتری صرف تغذیه دام کنند و درنتیجه غلات كمتری برای تغذیه انسان باقی می ماند. به همین دلیل کشورها باید غلات بیشتری وارد كنند. در جهانی كه رشد سرانه تولید غلات در سال 1984 متوقف شد و از آن پس رو به كاهش نهاده، چگونه می‌توان این روند تقاضای فزاینده را حفظ كرد؟

کمبود آب دارید؟ کمتر گوشت بخورید

1kg-meat.jpg

زندگی روی زمین در آب آغاز شد و زندگی همواره به آب وابسته بوده است. با آب، زندگی شکوفا مي‌شود؛ بیابان‌ها به باغ، جنگل تنومند یا کلانشهرهای پر رونق مانند تل آویو و یا لس‌آنجلس تبدیل مي‌شوند. بدون آب، ما مي‌میریم.

تولید گوشت منابع طبیعی را نابود می‌کند

پرورش حیوانات به عنوان غذا، به منابع طبیعی بسیاری نیاز دارد و با آزار حیوانات همراه است.

گوشتخواری و محیط زیست

همیشه می دانستم که گیاه خواری از ظلم به حیوانات جلوگیری می کند؛ اما از عواقب رژیم غذایی گوشتی بر محیط زیست آگاه نبودم. تولید گوشت گاو یا دیگر پروتئین های حیوانی، حجم عظیمی از ذخایر طبیعی مثل آب، سوخت های فسیلی و خاک سطحی را مصرف  و آب و هوای ما را آلوده می کند. واقعیت این است که تغییر  رژیم غذایی گوشت‌خوارانه به رژیم غذایی گیاهی، تنها و مهم ترین حرکتی است که می توانم برای کمک به محیط زیست انجام دهم؛ به مراتب موثرتر از بستن شیر آب موقع مسواک زدن یا بازیافت و بازمصرف (گرچه همچنان  به حفظ و بازیافت ادامه می دهم!).

تاثیرات زیست محیطی انواع گوشت

به دلیل نگرانی های راجع به سلامت شخصی و رفاه حیوانات، مردم به طرز فزاینده ای در پی کاهش مصرف گوشت هستند. عامل سومی هم که به آگاهی عمومی افزوده شده، تاثیرات محیطی گوشت است. از آنجایی که برای بیشتر مردم، کنار گذاشتن گوشت به طور کامل دشوار است، کاهش مصرف، تغییر نوع گوشت مصرفی، و استفاده از گوشت های ارگانیک به جای گوشت های صنعتی، گزینه های جایگزین هستند. چگونه فرد تصمیم بگیرد که از چه گوشتی استفاده کند تا بهتر به سیاره اش کمک کند؟ آنچه در ادامه خواهد آمد به شما در یافتن پاسخ این پرسش کمک خواهد کرد. گوشت، تاثیر عظیمی روی محیط زیست دارد.